A kutya körmének vágása
Kevés oldal foglalkozik kutyáink körmének vágásáról. Sok kutyatulajdonos nem is vágja sosem kutyája körmét, nem is tudja, hogy ez is ott van a kutya gondozási feladatainak listáján. De ha mégis: mikor is kell levágni a kutya körmét, és egyáltalán hogyan fogjak hozzá?
Mikor aktuális a körömvágás?
A kutya körmének vágásával akkor kell elkezdenünk foglalkozni, amikor a kutya körme már teljes eészében leér a földre. Ez akkor következik be, hogyha a kutya körme nem megfelelő ütemben kopik. Egyszerűen megállapíthatjuk, hogy a kutya körmét le kell-e vágni. Nézzük meg, miközben áll a kutya a mancsát. Hogyha a körme teljesen leér a földre, tehát már a kutya súlya is ránehezedik, akkor már szükséges a karom levágása. Hiszen rendes esetben a kutya karma sosem ér teljes felületében a talajra. Így könnyen eltudjuk dönteni, hogy kutyánknak szüksége van-e a pedikűrre.
Miért kell levágni kutyánk körmét?
Eleinte azért fontos a kutya körmének levágása, mert a kiskutyának nem ajánlott 3-4 hónapos koráig az utcán sétálni, mivel még nincsen meg az összes szükséges védőoltása, éppen ezért nem tud kopni a kutyus körme rendesen. Hiszen ilyenkor a legfontosabb feladat a játék. Ezekután pedig mindig gondoskodnunk kell a kutya körmének vágásáról, mert neki is kellemetlen, amikor már a körmei is tartják a súlyát.
Ki vágja le a kutyám karmát?
Amikor kutyánknak mr szüksége van a körömvágásra, vigyük állatorvoshoz, vagy kutyakozmetikushoz. Ezt a feladatot nem jánlom hogy otthon a gazdi végezze, ezt okosabb a szakemberre bízni, hiszen a kutya körmében idegek és vérerek is találhatók. De természetesen levághatjuk mi is a kutyánk karmát, de érdemes elősször állatorvosi segítséget kérni. Hogyha te vágtad le a kutyus körmét és elkezd vérezni, ne ess pánikba, kötözd meg, körülbelül egy óráig, amíg el nem áll a vérzés.
Saját cikk! Ne lopd el!
Képek forrása: X |